Eucharystia jest streszczeniem i podsumowaniem całej naszej wiary. (KKK1327)

Szczególną modlitwą dziękczynienia, którą składa Kościół jest Eucharystia. Kościół "celebrując Eucharystię, ukazuje się i staje bardziej tym, czym jest".         (KKK 2637)

Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha. (KKK1324)

(...) sposób obecności Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi jest wyjątkowy... W Najświętszym Sakramencie Eucharystii są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus.                                                          (KKK 1374)

MSZE ŚWIĘTE:

• w niedziele: 9:00 am i 12:00 pm
  • w tygodniu: 8:00 am Poniedziałek, Czwartek, Sobota
  • 7:30 pm – Środa, Piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu od 6:00 pm)
  • 5:00 pm – Pierwsza Sobota miesiąca

Liturgia... jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i zarazem jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc. (KL 10)

NABOŻEŃSTWA:

• Adoracja Najświętszego Sakramentu - środy i piątki od godz. 6:00 pm
  • Nowenna do MB Królowej Polski - środy, godz. 7:30 pm
  • Nabożeństwo Fatimskie - Pierwsze Soboty Miesiąca (w łączności ze Mszą Świętą), godz. 5:00 pm
  • Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP - niedziele, godz. 8:40 am
  • Różaniec, litania do św. Jana Pawła II i Anioł Pański - niedziele, godz. 11:30 am
  • Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia - piątki, godz. 7:30 pm
  • Nabożeństwo Wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - Pierwsze Piątki Miesiąca (w łączności ze Mszą Świętą), godz. 7:30 pm
  • Nabożeństwo uwielbienia Jezusa - II i IV piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej
  • Różaniec dzieci - soboty, godz. 9:30 am
  • okresowe (różańcowe, majowe, czerwcowe) - środy i piątki w łączności z wieczorną Mszą Świętą
  • Droga Krzyżowa - piątki Wielkiego Postu (w łączności ze Mszą Świętą), godz. 7:30pm
  • Gorzkie Żale - niedziele Wielkiego Postu, godz. 11:30am
625894 odwiedzin od 1 maja 2013                                           1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms